5 najskuteczniejszych narzędzi do analizy linków

Jednym z najważniejszych obowiązków osób, które zajmują się SEO jest sprawdzanie linków zwrotnych. Wyciąganie z nich wniosków pomaga w kolejnych działaniach rozwoju strony. Jednak, aby tego dokonać, pomocne są sprawdzone narzędzia. Oto lista tych najpopularniejszych.

AHREFS

Niezwykle przydatne oraz popularne narzędzie. Niestety, aby móc w całości cieszyć się z pracy nad analizą linków wymagane jest posiadanie płatnej wersji, gdyż darmowa ma spore ograniczenia.

COFNITIVESEO

To narzędzie jest szczególnie interesujące, gdyż ocenia jakość linków, dzięki czemu niestraszne są kary Google. Osoby, które pragną dokonać bardziej szczegółowej analizy, mogą dzięki temu narzędziu cofnąć się aż o 5 lat.

LINKODY.COM

Oprócz standardowego monitorowania linków możliwe jest sprawdzenie za darmo kilku domen w ciągu tygodnia. Jeśli chodzi o płatną wersję, to jest bardzo konkurencyjna, gdyż opłata miesięczna wynosi tylko 7,9 euro.

OPENLINKPROFILER

Uwielbiane narzędzie przez specjalistów od SEO z dwóch powodów. Po pierwsze jest całkowicie darmowe. Poza tym daje możliwość przejrzenia nawet 200 000 linków, co może być niezwykle komfortowe oraz przydatne.

WEBMEUP

To narzędzie doceniane jest przede wszystkim przez to, że posiada własne boty indeksujące. Korzystający może pobrać plik, który zawiera 10 tys. linków.

Analiza linków za pośrednictwem tych wyżej wymienionych narzędzi staje się skuteczniejsza. Warto wybrać te, które najbardziej usprawnią pracę nad linkami.